האם מטבעות קריפטוגרפיים הם עתיד הכסף?

איך יראה עתיד הכסף? תארו לעצמכם להיכנס למסעדה ולהביט למעלה על לוח התפריט הדיגיטלי בארוחה המשולבת האהובה עליכם. רק, במקום שמחירו עומד על 8.99 $, הוא מוצג כ- 009 BTC.

האם קריפטו באמת יכול להיות עתיד הכסף? התשובה לשאלה זו תלויה בקונצנזוס הכולל בכמה החלטות מרכזיות, החל מקלות השימוש ועד לביטחון ולתקנות.

בואו נבחן את שני הצדדים של המטבע (הדיגיטלי) ונשווה בין כסף פיאט מסורתי לבין מטבעות קריפטוגרפיים.

המרכיב הראשון והחשוב ביותר הוא אמון.

הכרחי שאנשים יסמכו על המטבע שבו הם משתמשים. מה נותן לדולר את הערך שלו? האם זה זהב? לא, הדולר לא מגובה בזהב מאז שנות השבעים. אז מה נותן ערך לדולר (או כל מטבע פיאט אחר)? המטבע של מדינות מסוימות נחשב ליציב יותר מאחרים. בסופו של דבר, זה אמון של אנשים שהממשלה המנפיקה של הכסף הזה עומדת איתן מאחוריו ובעצם מבטיחה את “ערכו”.

כיצד אמון עובד עם ביטקוין מכיוון שהוא מבוזר כלומר אין הוא גוף שלטוני המנפיק את המטבעות? הביטקוין יושב על הבלוקצ’יין שהוא בעצם ספר חשבונות מקוון המאפשר לכל העולם לצפות בכל עסקה ועסקה. כל אחת מהעסקאות הללו מאומתת על ידי כורים (אנשים המפעילים מחשבים ברשת עמית לעמית) כדי למנוע הונאה וגם להבטיח שאין הוצאה כפולה. בתמורה לשירותיהם של שמירה על תקינות הבלוקצ’יין, הכורים מקבלים תשלום עבור כל עסקה שהם מאמתים. מכיוון שיש אינספור כורים המנסים להרוויח כל אחד בודק אם אחרים עובדים על טעויות. הוכחת תהליך העבודה הזו היא מדוע הבלוקצ’יין מעולם לא נפרץ. בעיקרו של דבר, אמון זה הוא שנותן ערך לביטקוין.

לאחר מכן בואו נסתכל על החבר הכי קרוב של אמון, אבטחה.

מה דעתך אם הבנק שלי נשדד או שיש פעילות הונאה בכרטיס האשראי שלי? ההפקדות שלי בבנק מכוסות בביטוח FDIC. רוב הסיכויים שהבנק שלי יבטל גם את כל החיובים בכרטיס שלי שמעולם לא ביצעתי. זה לא אומר שפושעים לא יוכלו לשלוף פעלולים שלפחות מתסכלים ולוקחים זמן. פחות או יותר שקט הנפשי נובע מהידיעה שסביר להניח שאני אהיה שלמה מכל עוולה נגדי.

בקריפטו, יש הרבה אפשרויות כשמדובר היכן לאחסן את הכסף שלך. חובה לדעת אם עסקאות מבוטחות להגנה שלך. ישנן בורסות בעלות שם כמו Binance ו- Coinbase בעלות רקורד מוכח של תיקון עוולות עבור לקוחותיהם. בדיוק כמו שיש פחות מבנקים בעלי מוניטין בכל רחבי העולם, כך גם בקריפטו.

מה קורה אם אני זורק שטר של עשרים דולר לאש? אותו דבר לגבי קריפטו. אם אאבד את פרטי הכניסה שלי לארנק דיגיטלי מסוים או להחלפה אז לא אוכל לקבל גישה למטבעות אלה. שוב, אני לא יכול להדגיש מספיק את החשיבות של ניהול עסקים עם חברה בעלת מוניטין.

הנושא הבא הוא קנה מידה. נכון לעכשיו, זו עשויה להיות המכשול הגדול ביותר שמונע מאנשים לבצע עסקאות נוספות בבלוקצ’יין. כשזה מגיע למהירות העסקאות, כסף פיאט נע הרבה יותר מהר מקריפטו. ויזה יכולה להתמודד עם כ -40,000 עסקאות בשנייה. בנסיבות רגילות, הבלוקצ’יין יכול להתמודד רק סביב 10 לשנייה. עם זאת, נחקק פרוטוקול חדש שיזניק לזה עד 60,000 עסקאות בשנייה. המכונה רשת ברקים, היא עלולה לגרום להפוך את הקריפטו לעתיד הכסף.

השיחה לא תהיה שלמה בלי לדבר על נוחות. מה אנשים בדרך כלל אוהבים בשיטות הבנקאות וההוצאה המסורתיות שלהם? למי שמעדיף מזומן, ברור שקל להשתמש בו רוב הזמן. אם אתה מנסה להזמין חדר במלון או רכב שכור, אתה צריך כרטיס אשראי. באופן אישי, אני משתמש בכרטיס האשראי שלי לכל מקום אליו אני הולך בגלל הנוחות, האבטחה והתגמולים.

האם ידעת שיש חברות המספקות את כל זה גם בחלל הקריפטו? מונאקו מנפיקה כעת כרטיסי לוגו של ויזה הממירים אוטומטית את המטבע הדיגיטלי שלך למטבע המקומי עבורך.

אם אי פעם ניסית לחבר כסף למישהו שאתה מכיר, התהליך יכול להיות מאוד מייגע ויקר. עסקאות בלוקצ’יין מאפשרות למשתמש לשלוח קריפטו לכל אחד תוך דקות ספורות, ללא קשר למקום מגוריו. זה גם הרבה יותר זול ובטוח יותר מאשר שליחת בנק בנקאי.

ישנן שיטות מודרניות אחרות להעברת כסף הקיימות בשני העולמות. קחו למשל יישומים כמו Zelle, Venmo ו- Messenger Pay. אפליקציות אלה משמשות מיליוני אלפי דורות מדי יום. האם גם אתה יודע שהם מתחילים לשלב גם קריפטו?

אפליקציית Square Cash כוללת כעת את הביטקוין והמנכ”ל ג’ק דורסי אמר: “הביטקוין מבחינתנו אינו עוצר בקנייה ובמכירה. אנו אכן מאמינים כי מדובר בטכנולוגיה טרנספורמטיבית לתעשייה שלנו, ואנו רוצים ללמוד כמה שיותר מהר. ”

הוא הוסיף, “הביטקוין מציע הזדמנות להעניק לאנשים נוספים גישה למערכת הפיננסית”.

למרות שברור כי הוצאות פיאט עדיין שולטות בדרך שבה רובנו מעבירים כסף, מערכת הקריפטו הצעירה צוברת במהירות. הראיות נמצאות בכל מקום. לפני 2017 היה קשה למצוא סיקור תקשורתי רגיל. כעת כמעט כל כלי חדשות עסקי גדול מכסה ביטקוין. מפרבס ועד נאמנות, כולם שוקלים את דעתם.

מה דעתי? אולי הסיבה הגדולה ביותר לביטקוין להצליח היא שזה הוגן, כולל ומעניק גישה פיננסית לאנשים נוספים ברחבי העולם. בנקים ומוסדות גדולים רואים בכך איום על עצם קיומם. הם עומדים בקצה המפסיד של העברת העושר הגדולה ביותר שראה העולם.

עדיין מתלבטים? שאל את עצמך את השאלה הזו: “האם אנשים סומכים על ממשלות ובנקים פחות או יותר בכל יום שעובר?”

התשובה שלך לשאלה זו יכולה להיות מה שקובע את עתיד הכסף.


Source by David Astman

About admin

Check Also

מהו מטבע קריפטוגרפי?

מטבע קריפטו (או קריפטוגרפיה) הוא נכס דיגיטלי שנוי במחלוקת שנועד לתפקד כאמצעי חליפין קריפטוגרפי לאבטחת …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Recent Comments